Śrutowanie stali: klucz do długotrwałości i wytrzymałości

stal śrutowanie

Śrutowanie stali to proces mechanicznego oczyszczania powierzchni stali za pomocą strumienia śrutu (cząstek o różnych kształtach i rozmiarach) wystrzeliwanego z dużą prędkością. Ten proces ma na celu usunięcie zanieczyszczeń, rdzy, farby, powłok ochronnych i innych niepożądanych substancji z powierzchni stali.

Główne cechy śrutowania stali

 1. Oczyszczanie powierzchni: Śrutowanie pozwala na dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń i niejednolitości na powierzchni stali, co jest kluczowe w przypadku konieczności naniesienia nowej powłoki lub malowania.
 2. Usuwanie rdzy i korozji: Proces ten doskonale radzi sobie z usuwaniem rdzy, co jest istotne w utrzymaniu trwałości stali i zapobieganiu dalszej korozji.
 3. Przygotowanie powierzchni: Śrutowanie jest efektywnym etapem przygotowawczym przed malowaniem, nakładaniem powłok ochronnych lub spawaniem, ponieważ poprawia przyczepność nowych materiałów do powierzchni stali.
 4. Odtwarzanie struktury powierzchni: Po śrutowaniu powierzchnia stali jest czysta i przywrócona do swojego pierwotnego stanu, co może być istotne w przypadku zachowania estetyki lub konieczności dalszych procesów obróbki.
usługi śrutowania stali

Gdzie się stosuje śrutowanie stali?

Śrutowanie stali znajduje zastosowanie w wielu branżach, takich jak:

 • przemysł stoczniowy,
 • budownictwo,
 • produkcja maszyn,
 • przemysł petrochemiczny,
 • a także w renowacji historycznych obiektów.

Jest to kluczowy proces w konserwacji konstrukcji stalowych oraz w produkcji nowych wyrobów ze stali.

Zalety śrutowania stali

Główne zalety śrutowania stali to:

 • poprawa trwałości,
 • estetyki i wydajności konstrukcji stalowych.

Usunięcie rdzy i zanieczyszczeń pozwala na dłuższe użytkowanie stali oraz redukuje koszty konserwacji. Ponadto, przygotowana powierzchnia stanowi solidną podstawę dla dalszych prac, takich jak malowanie czy nanoszenie powłok ochronnych, co zwiększa skuteczność tych działań.

Trwałość i ochrona w zasięgu ręki!

Zlecenie śrutowania stali w naszej firmie to gwarancja profesjonalizmu, doświadczenia oraz zastosowania najnowszych technologii w procesie oczyszczania powierzchni. Nasza firma dba o jakość usług, bezpieczeństwo, i ekologiczność procesu, co przekłada się na wydłużoną trwałość stali i estetyczny wygląd powierzchni. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaawansowanemu sprzętowi, możemy zapewnić kompleksowe przygotowanie powierzchni stali do dalszych prac, takich jak malowanie czy nakładanie powłok ochronnych. Zaufaj nam, by zadbać o trwałość i estetykę Twoich konstrukcji stalowych. Zapoznaj się ze szczegółami na naszej stronie – https://alucrom.pl/obrobka-powierzchniowa/blasting/steel-bullet-blasting/!